Overige omstandigheden
Tulperij Voorhout
workshop Dahlias
Stuur deze nogmaals ter beoordeling, Hopelijk zien jullie hier geen groen meer tussen de bloemblaadjes. Ik ben bang dat ik gisteren de verkeerde versie van deze foto heb ik gestuurd. Het zou fijn zijn als deze nogmaals beoordeeld kan worden misschien zie ik toch helemaal iets over het hoofd.
- Aperture: f/13.0
- Copyright: Margreet Bijl
- Camera: NIKON Z 6
- Credit: Margreet Bijl
- Shutter speed: 1/160s
- ISO: 200
- Photo taken: 14 August, 2025 10:49:19
- Exposure bias: 0/6EV
- Focal length: 1050/10mm
Reacties
Ook deze mag er zijn...rood/geel, fraaie scherpte verkregen, het geheel steekt mooi af tegen de zwarte achtergrond en hier is het selecteren goed gegaan.
Dank je wel voor je reactie.
Mooi gelukt Margreet, deze selectie is netjes hoor.
Een asymmetrische compositie met een schuine kijklijn, dat geeft weer net een anders dan anders beeld.
Wel een tip voor volgende foto's.
Ik zie aan je bestand in de Exif gegeven dat je hoogst waarschijnlijk leurruimte RGB hebt gebruikt. (Niet gekalibreerd stat in de gegevens) Dit resulteert dat de thumbnail hier op DDN er wat flets uitzie in de tinten geel, oranje en rood. Als je de foto in het groot bekijkt zal je zien wat ik bedoel. Beter is voortaan op te slaan in sRGB dat bedoeld is voor gebruik op het web, zoals hier.
Hetzelfde geld voor de paarse dahlia, maar daar is het minder duidelijk te zien.
Beste Brigitte,
Bedankt voor je reactie en suggestie, ik heb de kleurruimte gelijk aangepast.