Overige omstandigheden
Weerribben
Noorderlicht, Grote Beer en de Melkweg
Hier een enkele foto van dezelfde boom als de laatste upload. Hier is het lichte noorderlicht beter te zien als ook de melkweg, links van de boom.
Iets andere compositie om ook de grote beer op de foto te krijgen, uiterst rechts in beeld, met het steeltje naar beneden gericht
- Aperture: f/2.8
- Camera: NIKON Z 6_2
- Shutter speed: 130/10s
- ISO: 1600
- Photo taken: 13 November, 2025 02:37:17
- Exposure bias: 2/6EV
- Focal length: 140/10mm
Reacties
Deze foto geeft mooi weer hoe je de hemel met zwak noorderlicht en melkweg op een redelijk donkere plek kunt zien. Zelf probeer ik zo veel mogelijk van de nevels en kleuren zichtbaar te maken. Nadeel van die flink bewerkte foto's is dat ze bij sommigen onrealistische verwachtingen oproepen dus zo'n realistisch beeld is ook wel eens leuk. De boom op de horizon vind ik een prima element om de foto te 'aarden'
Deze foto vindt ik eigenlijk veel mooier dan je vorige met draaiende sterrenhemel. De boom is rustig de sterrenhemel staat er mooi op en het Noorderlicht het kadootje.