Niet beïnvloede dieren
De Haarplas, Hardenberg
wesp en uitsluipende libel
Er zijn momenten die je niet meer vergeet.
Tijdens een vakantie in Hardenberg was ik bij de Haarplas opzoek naar een uitsluipende libelle die mooi vrij zat, zodat ik er een serie van kon maken.
Ja. één gevonden, camera op statief draad ontspanner eraan, scherpstellen en nog een laatste blik door de zoeker.
Ik schrok met rot, het leek wel of er een wesp mijn oog in vloog, viel bijna achterover van schrik, maar het beestje had geen oog voor mij.
Toen ik mezelf weer bij elkaar geraapt had zag ik wat er echt gebeurde.
De wesp begon de weerloze libel te slopen en "knipte" zijn kop eraf en vloog er mee weg.
misschien wel om zijn eigen jongen te voeren?
- Aperture: f/5.6
- Camera: Canon EOS 50D
- Shutter speed: 1/400s
- ISO: 400
- Photo taken: 23 July, 2012 07:57:01
- Exposure bias: 0/1EV
- Flash fired: No
- Focal length: 100/1mm
Reacties
Ach die arme libel, nog niet eens helemaal uitgeslopen en al tot prooi gevallen. Jij kon de uitsluiping dus verder wel vergeten, maar daarvoor in de plaats wel deze overmeestering van de prooi door de wesp. Na de eerste schrik heb je alert gereageerd en deze actie goed in beeld gevangen.
Wat een prachtig moment heb je hier vastgelegd, mooi scherpe opname
Nou daar ging je serie dan, werd dus een hele korte thriller. Wel bijzonder om te zien en mooi vastgelegd.
Wat een verhaal / avontuur! Een tafereel wat je geen tweede keer voor de lens zal krijgen. Heel bijzonder om te zien!!
Die heeft zijn shot proteïne binnen. Heb het wel vogels zien doen maar nog nooit een wesp. Mooi vast weten te leggen.
Vind jou naam alleen storen in het beeld, kwaadwillende hebben die in twee seconden verwijderd, dus zie het nut er niet van in.
gr Daan
Dank je wel Daan
Zal het er voortaan uit weglaten.
Dank je wel Daan
Zal het er voortaan uit weglaten.
Bijzonder beeld, je moet het maar treffen en je hebt het overleeft.
Wat wil je nog meer!!
Fijn werk!
Gr. Fons
Namens het team van Deel de Natuur van harte gefeliciteerd met de Foto van de Dag Henk!
Wat Leuk, Dank je wel.