Overige omstandigheden
Mookerheide
Mookerheide
Ruim voor zonsopgang mijn bed uit om op tijd op de Mookerheide te zijn. Gelukkig ben ik er op de fiets binnen een kwartiertje.
Het is een HDR opgemaakt uit 6 foto's. Gelukkig stond de heide nog redelijk in bloei.
- Aperture: f/11.0
- Copyright: Geert Klein Breteler
- Camera: ILCE-7RM4
- Credit: Geert Klein Breteler
- Shutter speed: 1/80s
- ISO: 100
- Photo taken: 10 September, 2025 07:50:45
- Exposure bias: -1/1EV
- Flash fired: No
- Focal length: 19/1mm
Reacties
Fraaie vroege ochtendsfeer! Door te kiezen voor een HDR heb je een goed belichte foto gerealiseerd waarbij zowel de heide als de lucht de aandacht krijgen die ze verdienen.
We hebben wel de indruk dat het scherpstelpunt wat ver naar voren ligt, nl op de hei in de voorgrond, daarachter loopt de scherpte al snel wat weg, maar wellicht speelt de nevel daar wat in mee.
Een hele mooie zonsopkomst, wat men niet allemaal met HDR kan doen!
Wel hele felle kleuren voor dit vroege tijdstip, maar dat kan geen kwaad. Albert Dros is er bekend mee geworden immers. Een prima compositie, waarbij niet alleen een lijn (paars) van linksonder naar rechtsboven loopt, maar met name vind ik evenwicht in de foto door de lichte delen in de lucht en de voorgrond van linksboven naar rechtsonder. Mooi gedaan!
Dank jullie wel voor de reacties. En inderdaad Loes, het scherpstelgebied zat vrij vooraan. Zou jij dat verder richting het midden brengen?
Ja dat zou ik inderdaad doen, een deel vóór je scherpstelpunt wordt door je ogen ook als aanvaardbaar scherp gezien. Grofweg gezegd stel je scherp op een derde van beeld, wil je exacter werken kun je berekenen wat het hyperfocale scherpstelpunt is. Heb je geen overigens geen rekenwerk voor nodig, daar bestaan apps voor. Ik zie dat je met een mooie Sony systeemcamera werkt, daarmee kun je de scherptediepte ook meteen zien. Dan voor de zekerheid nog wel even terugkijken en controleren, daarbij ook even inzoomen voor betere controle. Dan kan het niet meer mis gaan ;-)
Dank je wel Loes, ga ik mee aan de slag 👍
Heel fijn de ochtendsfeer getroffen. Fijn de belichtingscontrole. Fraai fotowerk.
Van harte gefeliciteerd Geert, je fraaie foto "Mookerheide in de vroege ochtend" heeft de ereplaats onder spotlight veroverd!
Mooi gebied is het, fraaie foto.