Niet beïnvloede dieren
uiterwaarden rivier De Maas
Fuut
Hier sta ik op een grashelling precies in het midden van een dode arm van rivier de Maas. De stroming komt hier zowel van links als rechts en op dit punt komt dat samen. De fuut ging rechts van me onder water, bochtje om de grashelling heen en weer naar boven. Toen zag ie me en besloot weer scherp terug naar rechts te zwemmen. Je zou er draaierig van worden om ernaar te kijken; gelukkig zie je dat niet op de foto.
- Aperture: f/5.6
- Copyright: Ira Hurkens 2025
- Camera: Canon EOS 5D Mark IV
- Credit: Ira Willighagen
- Shutter speed: 1/800s
- ISO: 400
- Photo taken: 09 June, 2025 11:30:38
- Exposure bias: 0/1EV
- Flash fired: No
- Focal length: 400/1mm
Reacties
Een beeld waar we ons even over moesten buigen Ira. Staat de foto wel "recht"!? Dat is moeilijk te beoordelen, maar gezien jouw verhaal over de stroming bevind de fuut zich hier waarschijnlijk in en soort draaikolkje om vervolgens de bocht om te zwemmen naar rechts. De beweging zit er in ieder geval goed in, met een prima scherpte op de kop van de vogel.
Dank je Brigitte. Is inderdaad heel moeilijk te zien of de foto al dan niet recht is. Is ook een raar stuk helling om op te staan; je wordt daar letterlijk draaierig als je naar het water blijft kijken.