Niet beïnvloede dieren
Blokland
Grutto op paal
Gisteren een excursie gehad op het prachtige gebied Het Beloken Land te Blokland. De gepassioneerde eigenaar is al jaren bezig met het beheer van weidevogels. Met een tractor en kar gingen we het gebied in en vertelde hij over het beheer van weidevolgels. Helaas wordt je daar niet blij van. De jonge pullen hadden het vorig jaar te koud door alle regen. Dit jaar zorgt de droogte ervoor dat de wormen diep in de grond zitten. En dan zijn er nog de blauwe reigers, ooievaars, kiekendieven, etc.
- Aperture: f/7.1
- Camera: Canon EOS R7
- Credit: cor
- Shutter speed: 1/2000s
- ISO: 2500
- Photo taken: 23 May, 2025 19:38:24
- Exposure bias: 0/1EV
- Focal length: 500/1mm
Reacties
Dat is niet best Cor en het ging al zo slecht met de vogels, zo jammer hè. Mooie sfeerfoto van de Grutto, fijne belichting, de scherpte is wat mager en soft maar past in dit geval goed bij de sfeer. Ik zou hem uitprinten en aan de muur hangen.
Ja het is erg triest dat er zoveel kuikens worden weg geroofd. De eigenaar heeft hiervoor wel oplossingen voor maar dat is wettelijk weer niet toegestaan. Helaas worden de aantallen broedsels elk jaar minder en minder en de 500 miljoen die de overheid investeert voor de weidevogels is alleen maar subsidie voor de reigers, kiekendieven etc.
Tja...triest en ik vind ze zo mooi, elk jaar denk ik hoop dat ze eens
een goed jaar hebben en elk jaar zijn het er weer minder. 😒
Knap hoe je de toch redelijk vaak gefotografeerde Grutto op een weer andere maar mooie manier hebt neergezet.
Een mooi zacht sfeerbeeld Cor met prachtig licht in de achtergrond.
Dank je
Prachtig warm beeld. Het accentueert de roestbruine kleur van de grutto heel mooi!. Gr. Simone
Warme en rustgevende sfeerfoto. Lijkt net een schilderij.
Lekker hoor, daar zit je dan te shinen in het prachtige licht en daarom wordt jouw grutto FVDD Cor. Namens het Team van DDN van harte gefeliciteerd.
Dank je wel
Gefeliciteerd Cor met de foto van de dag. Hij is ook echt heel sfeervol, prachtig met dat licht in de achtergrond.
Dank je Gonda. Ik had geluk met de avondzon