Overige omstandigheden
Lofoten
Landschap Lofoten
Genoten om in de winter een reis naar de Lofoten te mogen maken. In de morgen als de nevel over het water valt en het licht meewerkt.
- Aperture: f/16.0
- Camera: Canon EOS 5D Mark III
- Shutter speed: 30/1s
- ISO: 200
- Photo taken: 01 March, 2018 11:35:39
- Exposure bias: 0/1EV
- Flash fired: No
- Focal length: 85/1mm
Reacties
Zo’n zeegezicht vind ik altijd weer heerlijk om te bekijken. Je hebt duidelijk over dit beeld nagedacht en het resultaat is dan ook prima geworden. Misschien had je een grotere beeldhoek kunnen kiezen om meer van het landschap te zien, maar dan zouden de bergen op de achtergrond ook wel kleiner worden. Probeer bij het kiezen van de compositie ook in je voorgrond wat meer lijnen of richtinggevende elementen te vinden. Beide zijden van de foto hebben nu een open einde, waardoor je blik niet echt in het midden van de foto blijft. Ik vermoed dat je óf een hele nieuwe camera had, óf nooit lenzen hebt verwisseld, óf je hebt in de nabewerking goed gekeken naar eventuele sensorvlekken. Ik heb dezelfde camera en na een jaartje ontkwam ik bij f/16 niet meer aan deze vlekken (Ik heb mogelijk één kloonplekje kunnen ontdekken..). Als je de kans hebt is het misschien nog aardig om nog iets meer het zonlicht op de voorgrond te versterken. Dat kan je bijvoorbeeld doen door de ‘gelen’ en mogelijk ‘oranje’ iets meer te verzadigen.
Dank voor je positieve commentaar Peter. Bewust gekozen compositie door het water links uit de hoek te laten komen. Gebruik van de 70-200 lens waardoor je inzoomt op wat wil je laten zien, dus bewust geen groothoeklens Geen nwe apparatuur maar wel bij elke foto bewust op zoek naar ongerechtigheden.
Als ik je ook een tip mag geven, probeer niet voor elke tip of opbouwend commentaar een excuus te zoeken of het te weerleggen. Neem het enkel aan. Je doet er wat mee of niet.
Vind hem heel mooi zo.
Om bij weg te dromen !
Goed om te lezen Luc.
Heel mooi Marga, de rotsen op zich zijn al mooi door de kleuren. Ik denk ook wel dat er nog meer te spelen valt met je compositie, weet alleen niet zeker of hij daar ook beter van wordt.
Dank Erno maar spelen heb ik al gedaan.
Mooi zo
Een foto die best nog wat meer aandacht mag hebben, vandaar dat je vandaag - namens het Team van DDN - de FVDD bent Marga. Van harte gefeliciteerd.
Fijn om te lezen dat deze foto van de dag is geworden, met dank aan het team.