Experimentele foto
Tuin, Dalfsen
Hortensia
In de tuin vond ik dit vergane hortensia bloemetje. De delicate, kantachtige structuren van de bloemblaadjes deden mij denken aan kleine windmolentjes. De fijne nerven vormen een fragiel filigraanwerk. Ik wilde de schoonheid van de vergankelijkheid laten zien, maar alleen het bloemetje op de foto zetten vond ik niet spannend genoeg. Zo ontstond het idee om dit te combineren met een silhouet van hetzelfde bloemetje middels dubbele belichting in de camera. Hierbij heb ik een geflitste macro opname met f/13 gecombineerd met een tegenlichtopname (gecreëerd met een zaklamp) met f/2.8, beide met handmatige scherpstelling. Bij de MVB heb ik gebruikt gemaakt van de lichte modus. Foto omgezet naar zwart-wit. Het leek me iets voor het maandthema.
- Aperture: f/13.0
- Camera: Canon EOS 5D Mark IV
- Shutter speed: 1/60s
- ISO: 100
- Photo taken: 08 September, 2024 12:37:12
- Exposure bias: -5/1EV
- Flash fired: No
- Focal length: 100/1mm
Reacties
Bijzonder fotowerk met passende titel. Sim bedacht en knap uitgevoerd. Ik vind het een mooi beeld. Voor mij, maar dat is natuurlijk persoonlijk, zoekt het wel de rand op tussen natuurfotografie en conceptuele / fine art fotografie. Het één sluit het ander natuurlijk niet uit.
Dank je wel Elbert-Jan. Voor mij is dit ook wel out of the box hoor. Maar leuk om af en toe iets heel anders te proberen.
Ik kan niet anders zeggen dan Wow en well done. Heel mooi en knap werk Sophie.
Dank je wel Brigitte, blij mee!
Heel creatief bedacht en supermooi uitgevoerd
(fijne duidelijke toelichting bij je foto) dank je!
Dank je wel Jeannette voor je fijne reactie!
Dit echt een hele leuke en zeker mooie foto, compliment.
Dank je wel Henk.
Hartstikke mooi Sophie. Heb je hiervoor het blaadje eerst gedroogd tussen een boek of zo? De ronding mist namelijk of zie ik niet terug. Goed idee.
Dank je wel Ira. De bloemblaadjes waren redelijk vlak, alleen het steeltje liep wat naar achteren. Ik durfde het niet tussen een boek te doen, was bang dat het steeltje af zou breken. Dus maar gewoon geprobeerd alles scherp te krijgen met een hoog diafragma, en bij het silhouet valt het niet zo op als de scherpte van het bloemblaadjes plaatselijk ietsje minder is.
.
Is weer een duidelijke foto van jouw hand, ben best jaloers op hoe zorgvuldig jij aan je foto's werkt. Het zijn daardoor echt projectjes. Ik ben net teveel stuiterbal voor dit soort werken.
Ik vind deze erg mooi gelukt, (volgens heb ik deze al eens ergens gezien klopt dat?)
Dank je wel Erno voor je mooie compliment! Ik ben inderdaad erg van het detailwerk. Maar zo'n 'studio opname' als deze maak ik niet vaak. Daar moet je echt een keer de rust voor hebben. Het was nog best een gepriegel om het zo te krijgen als ik het in mijn hoofd had, zowel met de opstelling als met het fotograferen zelf. En ja het klopt dat je de foto al eens ergens hebt gezien, want hij staat ook in mijn portfolio.
Namens het team van Deel de Natuur van harte gefeliciteerd met de foto van de dag Sophie!
Wat leuk, dank jullie wel!
Van harte gefeliciteerd, heel knap gedaan.
Mooi creatief beeld.
Dankjewel Nieske!
Een hele bijzondere foto. Ontzettend mooi en heel knap gemaakt.
Dank je wel Elly!
Prachtige foto, Sophie! Veel werk en een interessant verhaal achter de schermen, love it.
Dank je wel Yanuschka!